Lëkundje tërmeti në Shqipëri, ku ishte epiqendra dhe magnituda

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Një lëkundje tërmeti është regjistruar mesditën e sotme në vendin sotme. Sipas ESMC lëkundjet me magnitudë 3.2 rihter e kanë pasur epiqendrën 7 km në perëndim të Ersekës, ndërsa thellësia e tij ka qenë 10 km.

Lëkundjet janë ndjerë edhe në zonat e tjera përreth qytetit të Korçës.

Kohët e fundit, vendi ynë është lëkundur herë pas herë nga tërmete që konsiderohen si të “vegjël”. Kryesisht ato janë regjistruar pranë qyteteve bregdetare.

Shpërndaje
Share.

Komento