Krimi i pasionit që la një të vdekur, flet nëna e Marsida Qatjas: Vajzën e dytë ma njeh gjithë Kavaja

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Marsida Qatja ishte “molla e sherrit” për ngjarjen e djeshme në Kavajë, u plagos në person dhe u vra një tjetër.

Nëna e saj ka dhënë një deklaratë për “Faxweb”.

Ajo është shprehur e indinjuar për përfshirjen e vajzës së saj të dytë në histori.

Ndër të tjera ajo ka shtuar se është e habitur se pse Marsida futi brenda në shtëpi dikë që e kërcënonte.

Për Marsidën thotë që ka rënë në një familje që e ka përkrahur shumë, por ajo nuk ka punuar asnjëherë, ka rritur vetëm djalin në shtëpi.

“Versionet tamam ua japin gazetarët, meqë futën edhe gocën tjetër në këtë ngjarje, jo po ka dashnor s’ka dashnor. Unë s’kam nevojë më, vajzën time të dytën e njeh gjithë Kavaja se kush është. Unë nuk di gjë, të vërtetën e dinë ata që ju ka ndodhur. Jam shitëse buke, një gjë që nuk e di nuk kam pse e gjykoj. Ka 4 ditë që (Marsida) ka lajmëruar policinë se e kërcënon. Pse e futi brenda ajo atë që e kërcënon? Kam një vajzë të sëmurë që merr serum… Pavarësisht se ka rënë në një familje që e ka përkrahur shumë (flet për Marsidën), ajo nuk ka punuar asnjëherë, ka rritur vetëm djalin në shtëpi, nuk di pse e përfshijnë vajzën tjetër që kam në shtëpi”, tha nëna e Marsida Qatjas.

Kujtojmë këtu se nga shkëmbimi i zjarrit në banesën e Marsida Qatjas humbi jetën Dritan Haxholli, ndërsa u plagos shefi i sigurisë së burgut të Durrësit, Bledar Toçi.

Shpërndaje
Share.

Komento