Krim në familje! Në Bathore kunati vret me armë zjarri nusen e vëllait

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Një ngjarje e rëndës ka ndodhur pasditen e sotme në Bathore të Tiranës në rrugën “Apollonia”.

Mësohet se rreth orës 17:40 në Bathore një person ka vrarë me armë zjarri kunatën e tij pas një konflikti të çastit në banesën e tyre.

Autori i ngjarjes është Agron Tanushi i cili  pas një konflikti i cili mendohet se ka nisur për çëshjte morali ka vrarë me armë zjarri kunatën e tij, shtetasen Jetmira Hasani.

Ende nuk dihen shkaqet e këtij krimi të rëndë në familje, por Policia dhe grupi hetimor kanë shkuar në vendin e ngjarjes dhe po punojnë për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes dhe kapjen e autorit i cili është shpallur në kërkim.

Njoftimi i Policisë:

Tiranë/Informacion paraprak

Më datë 15.09.2020, rreth orës 17:40, në Bathore, në rrugën “Apollonia”, pas një konflikti të çastit, për motive ende të paqarta dyshohet se shtetasi A.T., ka vrarë me armë zjarri kunatën e tij, shtetasen J.H.

Menjëherë forca të shumta policie kanë shkuar në vendngjarje dhe kanë rrethuar zonën ku vijon krehjen e zonës për kapjen e autorit.

Gjithashtu është ngritur Grupi hetimor dhe nën drejtimin e Prokurorisë po vijon puna për sqarimin dhe dokumentimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Shpërndaje
Share.

Komento