Konspiracionisti i njohur zbulon: Shqipëria dhe Europa mbyllen sërish më 28 tetor!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Alfred Cako, studiuesi dhe konspiracionisti i njohur, ka folur sërish për pandeminë Covid-19.

Nëpërmjet një postimi në Facebook, Cako nxorri një lajm ku disa mjekë italianë shprehen se Covid-19 nuk ekziston, ndërsa ai shprehet se Europa dhe bota po shkon drejt një mbylljeje të dytë më 28 tetor.

Postimi i Alfred Cakos:

Po tani cfare do me thone gjithe trushpelaret qe me kane sùlmuar te genjyer nga Opinioni i Fevzo trushpelarit dhe emisioni Me Rudinen? Po ata gallofet qe dje kur Shqiperia hapej dhe une parashikoja masken me detyrim dhe mbylljen ne vjeshte ata me sùlmonin dhe sot keta máskarenj perseri me sùlmojne e hiqen sikur une nuk kisha thene ndonje parashikim te madh sepse, sipas tyre, ne gjithe kete semundje te e.ger, nuk do vendosej pre.zervativ me detyrim por maska. Ata perseri nuk e kuptojne se para dt. 28 tetor ne Shqiperi dhe Evrope ka mbyllje. Por pasi te filloje mbyllja keta qe e kundershtojne sot si mundesi do te thone hipokrizine e radhes duke thene, “E po, normal, mbas gjithe ketyre rasteve dhe vdèkjeve te medha, kjo do te ndodhte! Cfare ka gjetur ky njeri?!” Cdo thone pas ketij materjali nga top nivelet italiane ku behet nje lufte e rafinuar mes te bardheve dhe fisnikerise se zeze te orsineve, aldobradineve, kolonave, pallavacineve, etj.?

/GazetaReforma.com/

Shpërndaje
Share.

Komento