Kombëtarja pa trajner/ FSHF fut “mik” Ramën

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kur të gjithë kërkonin kokën e Panucci-t, në përfundim të Ligës së Kombeve, federata vendosi t’i jepte ende besim trajnerit,  por ka mjaftuar ndeshja e parë në kualifikueset e Europianit që ish-futbollisti Milanit dhe Realit të shkarkohet.

Kanë nisur spekulimet për gjetjen e zëvendësuesit ku aktualisht kandidati potencial duket Edy Reja, ose Edoardo Reja, ish-trajneri i Lazio-s dhe Napolit që të premten ishte në stadiumin “Loro Boriçi” ku patii edhe një takim me kreun e FSHF-së Armando Duka.

Për momentin gjërat kanë ngecur, por sipas italianes “corriera dello sport” gjithçka mund të mbyllet me sukses pasi ‘mik’ për këtë është futur kryeministri Edi Rama.

Ky i fundit është përpjekur ta bindë Reja-n që të premten, por ka qenë e pamundur. Determinant për të mbyllur marrëveshjen në ditët në vijim është Igli Tare, drejtori sportiv i Lazio-s i cili është mik i Ramës dhe Edi Reja-s.

Shpërndaje
Share.

Komento