Klosi për djegien e mandateve të opozitës: Do zëvendësohen si Pele-ja, do dalin të tjerë

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Protesta e dytë e opozitës është kthyer në temën kryesore të ditës dhe sigurisht djegia e mandateve pas saj.

Dhe pikërisht nga studio e Opinion, Ministri i Mjedisit, Blendi Klosi është shprehur se djegia e mandateve nga opozita, e gjeti mazhorancën të papërgatitur, por sipas tij ka dhe shumë të tjerë që e zëvendësojnë. Gjatë fjalës së tij, Klosi e ka krahasuar me zëvendësimin e opozitës me largimin e Pelesë nga futbolli, ku sigurisht që u zëvendësua më pas.

“Ka qenë e papritur sepse nuk ka logjikë. Edhe në kemi bërë protesta dhe Sali Berisha të njëjtin veprim që bëri që kishte ishte që dilte në dritare dhe nuk pyeti për vuajtjet tona. Shqetësimi ynë është si do kthehen. Nëse nuk ka kthim do dalin si të tjerë. Kur iku Pele nga futbolli erdhën të tjerë.”, tha Klosi

Shpërndaje
Share.

Komento