Klevis Balliu reagon për draftin e Ramës: Tashëgimtar i linjës së Enver Hoxhës

0
57

Edhe deputeti i PD Klevis Balliu ka reaguar në lidhje me propozimin e kryeministrit Edi përkrijimin e Asociacionit të komunave me shumicë serbe në Kosovë.

Në një postim në rrjetet sociale, Balliu u shpreh se një akt i tillë tregon se kreu i qeverisë është haptazi kundër Kosovës.

Gjithashtu Balliu e cilësoi Ramën si një trashëgimtar i linjës së themeluesit të marrëdhënieve me Serbinë, Enver Hoxhës.

“Ai është në sytë e gjithkujtë në botë si një oficer i Vuçiç, ai ka urrejtje rraciste për Kosovën njësoj si Serbët. Turbullirat e sotme politike nuk do ta shpëtojnë atë nga ndëshkimi Kombëtar.” Tha Balliu

 

Postimi i plotë:

Rama, haptas kundër Kosovës.

Rama është analizuar prej kohësh si një trashgimtar i linjes vllazërore me Serbine në gjurmët e themeluestit te kësaj marrdhenie, Enver Hoxhes.

Sigurisht ata që duhet ta dinë se ku dhe kur daton kjo histori për Ramën, e dinë fare mirë, por sot me deklaratat në parlament ku ai e sulmoi ashpër rezistencën e Kosovës dhe të drejtën mitologjike të saj, Pavarsine, nuk ka më të verbër.

Ai është në sytë e gjithkujtë në botë si një oficer i Vucicit, ai ka urrejtje rraciste për Kosovën njësoj si Serbët. Turbullirat e sotme politike nuk do ta shpëtojnë atë nga ndëshkimi Kombëtar.

PËRGJIGJU

Ju lutem shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj