Kishte mbjellë kanabis në pyll, arrestohet 43-vjeçari në Mallakastër

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ditën e sotme në vijim të kontrolleve për evidentimin dhe goditjen e personave që kultivojnë kanabis, policia e Fierit ka arrestuar një person si i dyshuar për mbjelljen e kanabisit.

Shërbimet policore të Mallakastrës kanë konstatuar të kultivuara në një zonë të pyllëzuar në fshatin Ngraçie, disa bimë narkotike dhe kanë ndaluar autorin e dyshuar të kultivimit të bimëve narkotike, shtetasin:Sh. S., 43 vjeç, banues në Ngraçie, Mallakastër.

43 vjeçari u arrestua pas operacionit të policisë por dhe bazuar në informacionet e marra në rrugë operative, specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Mallakastër.

Ndërkohë materialet  i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier, për veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike”.

Shpërndaje
Share.

Komento