Ishte pronar me letra i makinës së Ndojës, biznesmeni nga Durrësi merret në pyetje

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Makina me të cilën udhëtonte prokurori Arjan Ndoja ditën kur ndodhi atentati ishte në pronësi të dikujt tjetër.

Bëhet fjalë për Fadil Çallikun nga fshati Xhafzotaj i Durrësit.

Ky i fundit është pronar i një shoqërie taksish në Durrës, shkruan “Shqiptarja.com”.

Sipas prokurorisë, ky automjet përdorej edhe nga bashkëshortja e Arjan Ndojës.

Çalliku është marrë në pyetje nga Krimet e Rënda, lidhur me arsyet se përse ia kishte lënë makinën prokurorit .

Mësohet se biznesmeni ka rrëfyer përpara hetuesve, se kishte njohje me Ndojën dhe Muharremin.

Kujtojmë këtu se 1 javë më parë, makina ku ndodhej prokurori Arjan Ndoja, Landi Muharremi dhe shoferi Andi Maloku, u qëllua me breshëri armësh në Shkozet të Durrësit.

Si pasojë e të shtënave, Muharremi dhe Ndoja u plagosën dhe janë jashtë rrezikut për jetën.

Ndërkohë Maloku ndërroi jetë ditën e djeshme në spital, pasi plumbat i kishin prekur mushkrin dhe shtyllën kurrizore.

Shpërndaje
Share.

Komento