- Reklamë -spot_img
11.5 C
Tirana
Faqja kryesoreAktualitetNdodh mrekullia! Ja gjendja shëndetësore e Michael Schumacher pas aksidentit të rëndë

Ndodh mrekullia! Ja gjendja shëndetësore e Michael Schumacher pas aksidentit të rëndë

- Reklamë -spot_img

Ish-piloti i famshëm, Michael Schumacher ra në koma që në vitin 2013 pas një aksidenti të rëndë me ski në Alpet franceze me datë 29 dhjetor.
Mediat bëjnë me dije se gjendja e tij është përmirësuar dhe ai nuk është më në regjim shtrati. Këtë 29 dhjetor, ai shënon plot 5 vite që nga aksidenti që ka pësuar.
Në vitin 2007 Schumacher  u shpreh se ai gjithmonë kishte besuar dhe kishte luftuar për ҫdo gjë edhe pse mund të kishte pasur shansin më të vogël të mundshëm. Edhe këto 5 vite ai luftoi me jetën për t’u rikthyer përsëri për familjen e tij dhe për të gjithë që e duan duke u dhënë atyre një shpresë të madhe.
Burime nga “Sportsmail” bëjnë me dije se Michael Schumacher është në gjendje më të mirë dhe ai po bën terapi intensive duke pasur kujdesin maksimal nga mjekët.  Mësohet se për kujdesin e Schumacher-it në spital po paguhet 50.000 paund në javë.

- Reklamë -spot_img

Duhet lexuar

- Reklamë -spot_img

Artikuj te ngjashëm

- Reklamë -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutem shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj