Infektohet me COVID-19 kreu i PD në Roskovec, Çaushi “Kjo është luftë me kohën jo virusin”

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ditën e sotme u konfirmua me koronavirus kryetari i degës së Partisë Demokratike në Rroskovec, Gëzim Çaushi i cili kishte 10 ditë më temperaturë e kollë.

Para dy ditëve kreu i PD i ishte nënshtruar testit për COVID-19  dhe ditën e sotme ai mori rezultatin pozitiv.Caushi po mjekohet në shtëpi, ndërsa ditën e sotme gjendja e tij është përmirësuar.

Në një reagim për mediat Caushi shkruan se ka qenë i kujdesshëm gjatë gjithë kohës dhe se gjatë periudhës së karantinës ka qëndruar 60 ditë pa dalë nga shtëpia.

“Miq, bashkeqytetare dhe dashamires. Sot mora pergjigjen e testit te bere te enjten per koronavirus. Testi ishte pozitiv. Prej 10 ditesh jam veteizoluar ne shtepi pasi dyshoja se isha infektuar.

 Nuk e di si mund te jem infektuar kur kam qene i kujdesshem gjate gjithe kohes. Gjate vales se pare te pandemise qendrova plot 60 dite pa dale nga shtepia duke respektuar karantinen.

Edhe tani kam zbatuar distancimin social dhe masat anti covid. Por virusi gjithesesi me gjeti. Jam mire tani, por kalova dite te veshtira. Miq, dashamires, bashkeqytetare te mij, beni kujdes maksimal,  per vete dhe familjaret tuaj. Kjo eshte lufte me kohen jo me virusin.

Miqesisht Gezim Caushi”, shkruan Çaushi

Shpërndaje
Share.

Komento