Infektohen me koronavirus çifti nga Fieri, dy djemtë e tyre dalin negativë

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Prej disa ditësh, qyteti i Fierit u shpall zonë e gjelbër nga kryeministri Rama, ndaj edhe masat kufizuese ishin më të pakta në këtë qytet.

Por në 24 orët e fundit, kanë rezultuar dy persona të infektuar në Fier.

Dy personat e infektuar janë një çift, të dy rreth moshës 60 vjeç.

Mësohet se dy rastet e reja janë kontakte të farmacistit të infektuar në këtë zone.

Në familjen e tyre janë edhe dy djem, 22 dhe 25 vjeç, të cilët kanë rezultuar negativë.

Kujtojmë se sot Ministria e Shëndetësisë njoftoi 12 raste të reja, duke e çuar numrin e personave të infektuar në vend në 981, 31 prej të cilëve kanë ndërruar jetë.

Shpërndaje
Share.

Komento