I pazakontë për ujrat tona, peshkatarët durrsakë kapin peshkaqenin e rrezikshëm

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Një tjetër peshkaqen i rrezikshëm është kapur mbrëmjen e djeshme nga peshkatarët durrsakë.

Bëhet fjalë për peshkaqenin e bardhë, një specie jo e zakonshme për ujrat tona.

Kjo krijesë haset zakonisht në ujrat e oqeaneve

Peshkaqeni u kap në një thellësi prej 130 metrash dhe peshonte 450 kg, shkruan “Top Channel”.

Kujtojmë këtu se një javë më parë pshkatarët e peshkarexhës ‘Meduza’, nxorrën në breg një peshkaqen tigër që peshonte gjysmë toni.

Krijesa e rrezikshme u kap në thellësinë 170m.

Shpërndaje
Share.

Komento