fbpx

Hazard shpejton procesin e rikuperimit, gati për përballjen me Liverpool?!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Përfshirja e Eden Hazard në seancën e fundit stërvitore të Real Madrid para se të përballej me Eibar erdhi si një surprizë. Edhe pse Belgu nuk u paraqit të Shtunën, pjesëmarrja e tij në seancën e së Premtes ngjalli shpresë se ai mund të merrte pjesë kundër Liverpool të Martën. Të Dielën, ai u stërvit përsëri dhe përfshirja e tij kundër kampionëve të Premier League duket më e mundshme.

Hazard duket se e ka lënë lëndimin e tij të fundit pas, pasi kishte pësuar një tjetër dëmtim në 13 Mars. Sapo të tejkaloheshin dyshimet për tu operuar apo jo, fokusi ishte gjithmonë në kthimin në punë sa më shpejt të ishte e mundur në mënyrë që të isha në një pozicion për të luajtur kundër Liverpool.

Sigurisht, gjithçka varet nga vendimi i Zinedine Zidane, dhe ai nuk po kërkon të ndërmarrë rreziqe të panevojshme me numrin 7 të tij, veçanërisht pas kaq shumë problemesh që nga ardhja e tij nga Chelsea. Vlen të theksohet se ky sezon ka qenë shumë i rëndë për Hazard pasi ka pësuar lëndime të shumta dhe ka luajtur vetëm 14 herë deri më sot.

Hazard, i cili ka marrë pjesë në vetëm 14 ndeshje këtë sezon, nuk është i gatshëm të shpejtojë rikthimin e tij pasi pësoi disa pengesa të dëmtimit të muskujve në 2020/21.

Shpërndaje
Share.

Komento