Grabitet kisha në Korçë, autorët boshatisin arkat

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kisha e “Shën Thanasit” në Korçë është grabitur gjatës natës së kaluar.

Autorët u futën brenda në kishë, duke dëmtuar derën e pasme të saj.

Mësohet se autorët kanë shkatërruar dhe grabitur katër arka lekësh, të besimtarëve dhe të qirinjve.

Nuk dihet ende se sa është shuma e parave të grabitura.

Grupi hetimor ndërkohë ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e rrethanave.

Kjo nuk është hera e parë që kishat në Korçë bien pre e grabitësve.

Shpërndaje
Share.

Komento