Grabitet argjendaria e kunatit të Bashkim Finos, autorët grabisin miliona lekë bizhuteri

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Një argjendari u grabit mbrëmjen e djeshme në qytetin e Librazhdit.

Sipas raportimeve në media, bëhet me dije se argjendaria i përkiste kunatit të deputetit socialist, Bashkim Fino.

Argjendaria e Skënder Xhanit është grabitur edhe më parë në vitin 2019.

Autorët kanë arritur të marrin nga argjendia sende me vlerën e miliona lekëve.

Sipas policisë, grabitësit kanë hyrë në argjendari pa thyerje.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e ngjarjes.

Librazhd / Informacion paraprak
Gjatë natës, në qytetin e Librazhdit , është vjedhur pa thyerje një argjendari, në pronësi të shtetasit S.Xh., 64 vjeç, banues ne Librazhd. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen, identifikimin dhe kapjen e autorit/ëve.

Shpërndaje
Share.

Komento