Gjykata e Vlorës liron 4 oficerët e policisë të arrestuar për kanabisin

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Shfryhet në gjykatë operacioni antidrogë i Vlorës. Gjykata e Vlorës ka dhënë masën e sigurisë për 4 efektivët e policisë të cilët dyshohen si të përfshirë në trafikimin e lëndës narkotike.

Sipas informacioneve për mediat, gjykata ka vendosur detyrim paraqitje për 4 punonjësit e policisë Arjan Tase, Artur Veshaj, Ilir Kadena, Alem Llanaj.

Policia e Vlorës ka arrestuar 27 persona në kuadër të një operacioni të madh anti-drogë që ka përfshirë gjithë qarkun, mes tyre edhe 6 punonjës policie.

U arrestuan nga policia:

– Arjan Tase, shef i komisariatit Himarë;

– David Fakaj, polic i patrullës së Përgjithshme;

– Artur Veshaj, shef i krimeve në Himarë;

– Ilir Kadena, inspektor krimesh në Himarë;

Alem Llanaj, punonjës policie në Himarë;

I.J, punonjës policie i shpallur në kërkim.

Gjatë periudhës hetimore gjashtëmujore janë asgjësuar një numër i konsiderueshëm bimësh narkotike canabis sativa, në territoret e Bashkive Selenicë dhe Himarë, janë sekuestruar 120.9 kg lëndë e dyshuar narkotike, janë sekuestruar 4 armë gjahu, dylbi, një pistoletë sportive, 39 telefona celular etj.

/GazetaReforma.com/

Shpërndaje
Share.

Komento