Gjendet një jaht i braktisur në Shëngjin, dyshimet e para janë se përdorej për…

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Një jaht i braktisur është gjendur mbrëmjen e sotme pranë portit të Shëngjinit.

Brenda tij nuk është gjetur asnjë person. Policia kufitare që edhe e ka gjetur, do ta ankorojë jahtin në port. Kontroll akoma më i imtësishëm do të kryhet në momentin që anija ankorohet në port.

Dyshimet e para janë se në jaht kanë qenë dy persona, ekuipazh i huaj. Jahti ka nje flamur slloven. Dyshohet se jahti është përdorur për të transportuar lëndë narkotike, dhe pjestarët e kanë braktisur në momentin që kanë parë policinë të afrohej,

Ky është rasti i dytë që ndodh, pasi në shtator të 2019 u gjet një tjetër jaht i braktisur pranë portit të Shëngjinit. Mjeti lundrues ndodhej në det të hapur dhe nuk kishte persona në bord.

/GazetaReforma.com/

Shpërndaje
Share.

Komento