Gjendet në një banesë në Fushë-Krujë e mitura 14-vjeçare që humbi në Vlorë

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Gjendet në Fushë-Krujë vajza e mitur që ishte zhdukur prej tre ditësh në Vlorë.

Mësohet se vajzën e mitur e kishin kërkuar më parë në Lushnje pasi ishte kapur nga kamerat e një hoteli por pasi nuk kanë gjetur asnjë shenjë të saj e kanë gjetur mbrëmjen e sotme në një banesë në Fushë-Krujë.

Ndërkohë ka qenë babai i 14-vjeçares Ergita, i cili e ka gjetur të bijën në Fushë Krujë, pasi është lajmëruar përmes një telefonate. Persona të paidentifikuar e kanë parë adoleshentën dhe kanë telefonuar të atin.

Vajza e mitur 14 vjece, rezultonte e zhdukur prej 3 ditësh në Vlorë.  Babai i saj kishte bërë denoncim në polici dhe kërkoi ditën e sotme edhe ndihmën e qytetarëve për ta gjetur.Miklovan Lico, babai i Ergita Licos, tha për mediat se jetojnë në Vlorë, e se vajza prej 3 ditësh ka ikur nga banesa e nuk kanë informacion se ku mund të jetë aktualisht.

Shpërndaje
Share.

Komento