Futboll-biznes, Ronaldo nuk ndalet në fitimet marramendëse

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Futbolli portugez ka një markë të suksesshme në treg që nuk e përjetonte prej vitesh.

Gola dhe të ardhura financiare pa ndalim, ky është ylli portugez Cristiano Ronaldo, që do të përfitojë 126 milionë euro nga kontrata që firmosi me kompaninë “Nike”.

Sipas “Der Spiegel” që siguroi të dhënat e kontratës prej “Football Leaks”, Ronaldo do të jetë imazh i “Nike” deri në vitin 2026, për “pak” euro në portofolin e tij obez.

Sulmuesi juventin do të paguhet me bazën e 3.65 milionë eurove për sezon plus 16.2 milionë euro bonuse.

“Kleçka” qëndron tek klubi, që duhet të jetë në parametrat e skuadrave të deritanishme të CR7

Në Torino ai përfiton 30 milionë euro në sezon dhe me kontratën e “Nike”, nuk është çudi ta shohim gjatë në fushë.

Shpërndaje
Share.

Komento