FOTO/ Shkon në gjykatë, i prangosur si ‘kriminel’. Notis Sfakianakis ‘fshihet’ pas maskës dhe… 

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

U kam mbrëmjen e djeshme nga policia në periferi të Athinës gjatë një kontrolli rutinë, dhe ja sot Ylli i muzikës greke, këngëtari i njohur, Notis Sfakianakis, po shkon i lidhur me pranga në duar për të dhënë llogari për armën e zjarrit dhe kokainën në makinën e tij.

Këngëtari arriti pranë gjykatës së Evelpidon-it bashkë me oficerët e policisë. Me maskë, syze dhe kapele Notis, shihet i prangosur teksa shkon për të marrë dënimin e tij.

Sfakianakis ka deklaruar se, armën e mbante me vete, për shkak se “ndihej në rrezik”, shkruan “Protothema”.

Featured image of article: FOTOT/ Notis Sfakianakis shkon në gjykatë, i prangosur këngëtari ‘fshihet’ pas maskës, kapeles dhe syzeve

Këngëtari është ndaluar rreth orës 20:00 (me orën lokale) të një nate më parë, teksa po kthehej në shtëpinë e tij, teksa lajmi i ndalimit të tij nga policia, ka bërë bujë të madhe sot në mediat greke.

Një pikë kontrolli e ngritur për shkak të masave anti-covid, pa bishën luksoze “Range Rover”, të kalonte dhe e ndaloi për një kontroll rutinë, pa e ditur aspak se kush ishte brenda saj.

I qetë dhe pa bërë asnjë reagim paniku, ylli i muzikës hapi krahun dhe iu bind urdhrit të efektivëve.

Ai dorëzoi dokumentet e makinës, por njëri prej policëve pikasi me sy një qese në sediljen e pasme të makinës dhe i kërkoi këngëtarit që ta hapte, aty ku u zbulua dhe kokaina.

Kengetar1

foto galeri

foto galeri

foto galeri

/Burimi: Protothema/ GazetaReforma.com/

Shpërndaje
Share.

Komento