Erion Veliaj niset për kurim të specializuar në Turqi pas infektimit me COVID-19? Reagon stafi i Bashkisë së Tiranës

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ditën e sotme disa media shkruanin se pas infektimit me COVID-19, kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj është nisur drejt Turqisë për një mjekim më të specializuar.

Burime për RTV Ora dhe Ora News, bënin me dije se kryetari i Bashkisë së Tiranës do të kurohej në spitalin Acibadem të Stambollit, por lajmi është përgënjeshtruar menjëherë.

Burime për Dosja.al pranë Bashkisë Tiranës, thonë se lajmi nuk është i vërtetë. Sipas këtij burimi, Veliaj ndodhet në shtëpi i karantinuar, duke pritur rezultatin e testit që do të dalë shumë shpejt.

 “Nuk është e vërtetë. Është një mashtrim. Kreu i bashkisë ndodhet në shtëpi dhe po pret rezultatin e testit”, thanë burime nga bashkia.

Nuk dihet me saktësi sesi qëndron e vërteta, por nuk ka një reagim nga kreu i bashkisë për këtë lajm që qarkulloi sot.

Report Tv bënte me dije me dije javën e kaluar se janë të paktën 20 persona që janë larguar nga Rinasi me charter të dedikuar në harkun kohor prej 3 muajsh, për t’u kuruar jashtë. Sipas zyrtarëve, aplikime ka çdo ditë dhe shumica i kanë besuar më tepër eksperiencës së Turqisë, por edhe të Italisë, si një nga vendet evropianë më të prekura nga ky virus.

/GazetaReforma.com

Shpërndaje
Share.

Komento