Emiliano Shullazi ‘i apasionuar’ pas librave! Pushohet nga puna si administrator i bibliotekës në burgun 313

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Emiliano Shullazi është një ndër emrat më famëkeq të krimit në vendin tonë.

Ai ndodhet në burg, pas një sërë akuzash.

Mirëpo, gazeta ‘Tema’ ka zbuluar një ‘pasion’ të fshehur të Shullazit.

Siç bëhet me dije ai ka qenë i punësuar si përgjegjës në bibliotekën e burgut 313.

Mirëpo ditën e fundit është pushuar nga ‘puna’, për arsye ende të paditura.

Sipas ligjit një muaj punë Shullazit i përkthehej në 4.9 ditë ulje dënimi në muaj dhe 46.8 ditë në vit.

Shullazi është dënuar në 2018 me 14 vite burg për disa vepra penale, ndër të tjera edhe ajo e krijimit të një grupi të strukturuar kriminal.

Shpërndaje
Share.

Komento