Ekzekutimi i dy vëllezërve në Krujë, Dom Gjergj Meta: Më fal që nuk mbërrita në kohë!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Dy vëllezërit Gramoz dhe Xhontil Bardhi, 34 dhe 24 vjeç, u qëlluan për vdekje me armë zjarri mbrëmjen e djeshme nga Roland Pula, 32 vjeç, nga Kruja.

Vrasja e dy vëllezërve në Krujë ka tronditur shumë njerëz që i njihnin, ku një ndër ta ka qenë edhe Dom Gjergj Meta.

Ky i fundit kishte njohje personale me Xhontil Bardhin, i cili ishte pagëzuar me emrin Gjon dhe ishte shumë aktiv në aktivitetet e rinisë së krishterë.

Dom Gjergj Meta shkruan se kishte shumë gjëra për t’i thënë dhe i kërkon falje që nuk mundi dot të mbërrinte në kohë.

“Sa shumë gjana kisha me të thanë sot more Gjon.

Por për tash po të them vetëm lamtumirë! E më fal që nuk munda me mbërritë në kohë …

Lamtumirë Gjoni i mirë! Lutju Zotit për ne!”, shkruan Dom Gjergj Meta.

Shpërndaje
Share.

Komento