Ekskluzive/ Autoriteti i Konkurencës tender qesharak, 4.5 milion lekë për një projektor

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Autoriteti i Konkurencës ka hapur më datë 2 nëntor një tendër për të sjellë projektor më datë 5 dhjetor në godinën e Universitetit të Tiranës për ditën ndërkombëtare të Konkurencës.

Fituesi i tenderit është shpallur më datë 3 nëntor dhe ai është Oltjon Hastoçi. Para disa ditësh ky person ka rezultuar fitues edhe në një tender tjetër të çuditshëm ku duhej të blinte një lavatriçe dhe një tharëse flokësh për 2.7 milion lekë.

Një tjetër gjë e pa qartë në këtë tender është se fondi limit ka qenë 100 lekë të vjetra.

Kohët e fundit janë shtuar shumë tenderat e çuditshëm, ku para disa ditësh kishim tender 2000 euro edhe për drekën që do hanin drejtuesit e një institucioni.

Gjithashtu ai ka fituar edhe një tender tjetër në Ersekë 428 mijë lekë për të blerë tuba për ujësjellës kanalizime Ersekë.

Hastoçi nga Elbasani në pak ditë ka fituar një tender në Vlorë, një tender në Tiranë dhe një tender në Ersekë./GazetaReforma.com/

 

Shpërndaje
Share.

Komento