E rëndë në Tiranë! Publikohen fotot nga momenti i ekzekutimit të 28-vjeçarit, i shtrirë në mes të rrugës

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ngjarja e rëndë që ndodhi mbrëmjen e sotme ka tronditur të gjithë kryeqytetin.

Vilson Tafçiu u vra në Astir, pasi u qëllua me një breshëri plumbash.

Së fundmi, janë publikuar edhe disa pamje nga vendngjarja.

Në foto shihet viktima i shtrirë në tokë pasi është ekzekutuar nga autorët.

Vilson Tafçia pas ekzekutimit

Tafçiu ishte larguar nga Shqipëria më 7 mars të vitit 2018.

Më 12 mars është arrestuar për shpërndarje të lëndëve narkotike.

Autoritetet franceze e kanë dënuar me një vit burg, prej ku ka bërë 8 muaj paraburgim dhe më 6 nëntor 2018 është deportuar në Shqipëri.

Ai ishte me origjinë nga Dibra dhe kishte ardhur në Tiranë për varrimin e gjyshes, e cila kishte ndërruar jetë para disa ditësh.

Shpërndaje
Share.

Komento