E rëndë: Burri vret gruan, nusen e djalit dhe më pas veten

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Një krim i trefishtë ka ndodhur në Prishtinë këtë të hënë, kur një burrë ka vrarë gruan, nusen e djalit dhe më pas veten.

Ngjarja ka ndodhur sot në lagjen Dardania, në rrugën “Bill Kllinton”, ku autori besohet të ketë qenë i pajisur me armë zjarri.

Fqinjët e pyetur për rastin kanë thënë se autori dyshohet të ketë pasur probleme mendore. Ai madje është denoncuar shpesh herë nga familjarët në polici.

Njoftimi i policisë:

“Rreth orës 13:20, policia ka marrë informacionin për një vdekje të dyshimte në rrugën “Bill Klinton” në Prishtinë. Menjëherë pas marrjes së këtij informacioni në vendin e ngjarjes kanë dalë të gjitha njësitet e nevojshme policore. Nga informacionet e para në vendin e ngjarjes dyshohet se nga arma e zjarrit janë vrarë tre persona. Vdekjen e viktimave e ka konstatuar ekipi mjekesor ne vendngjarje. Aktualisht njësitet policore janë duke punuar në sqarimin e të gjitha rrethanave që kanë të bëjnë me rastin”, konfirmoi zëdhënësja e policisë, Flora Ahmeti.

Shpërndaje
Share.

Komento