E mbyllur në shtëpi dhe me temperaturë, moderatorja Arjola Shehu infektohet me Covid-19

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Moderatorja Arjola Shehu është infektuar me Covid-19. Lajmi e ka bërë të ditur vetë ajo në rrjetin social Instagram.

Arjola feston sot ditëlindjen, por në kushte aspak të zakonshme, pasi si e infektuar me Covid-19 i duhet të qëndroj e izoluar në shtëpinë e saj.

Moderatorja ka treguar se ka temperaturë, një nga shenjat më të zakonta të koronavirusit. Ajo shprehet se dita e sotme e bëri të kuptoj cilët janë me të vërtetë personat më të afërt dhe sa e rëndësishme është që t’i jemi mirënjohës çdo frymëmarrjeje.

Sigurisht, kjo ditëlindje për mua është ndryshe… e mbyllur në shtëpi prej disa ditësh… me temperaturë dhe pa mundësi për të dal jashtë dhomës sime… por kjo kohë vetëm, të bën të kuptosh se çfarë vërtetë ka rëndësi, kush është pranë teje, sa e rëndësishme është të jemi mirënjohës për çdo frymëmarrje! Gëzuar për mua! Me covid, por me shumë dashuri…! Mezi pres të kthehem pranë jush!”, shkruan moderatorja.

Ajo nuk ka treguar detaje të tjera rreth infektimit, se ku mund ta ketë marrë virusin dhe sa kohë ka në këtë gjendje. Megjithatë dimë se Arjola ka rreth 1 javë që nuk është shfaqur në emisionin “Ditë e Re”, që e prezanton së bashku me Arjon Muçën.

Në këtë ditë speciale moderatorja ka marrë mesazhe të shumta nga miqtë e saj, që midis të tjerave i urojnë shërim sa më të shpejtë.

Shpërndaje
Share.

Komento