fbpx

E hodhi nga nervat pasi nuk iu quajt goli, shiriti i Ronaldos shitet për 64.000 euro

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Cristiano Ronaldo tregoi zemërimin e tij në një gabim të gjyqtarit që nuk quajti një gol të ligjshëm të Portugalisë dhe që u anulua ndaj ndeshjes me Serbinë në Beograd. Në nerva e sipër Ronaldo hodhi shiritin e tij të kapitenit dhe ky i fundit u shit në ankand për 64,000 euro.

Pasi u mor nga roja, Djordje Vukicevic, në stadiumin serb, shiriti është ankanduar dhe ka mbledhur para që do të përdoren për të financuar trajtimin e një djali serb gjashtë muajsh i cili vuan nga atrofia muskulore kurrizore.

“Ankandi humanitar për shiritin e Cristiano Ronaldos sapo ka përfunduar në shifrën e shkëlqyer prej 7.5 milion dinarë,” shpjegoi në Twitter Jovan Simic, themeluesi i bamirësisë ‘Together for Life’.

Shiriti u hodh në tokë ndërsa Ronaldo pa një goditje që dukej se kapërcente vijën por që nuk u dha, dhe nuk kishte asnjë teknologji VAR në përdorim në kualifikimet e Kupës së Botës për të korrigjuar gabimin. Ndeshja përfundoi 2-2 dhe Ronaldo më pas do të merrte një karton të verdhë për protestat e tij mjaft të fuqishme ndaj zyrtarit të ndeshjes.

Paratë do të shkojnë pêr një fëmijë që ka nevojë për 2.5 milion euro për trajtimin dhe operimin e tij, dhe organizata bamirëse për fëmijë e ka vënë shiritin e kapitenit te portugezëve në ankand.

Shpërndaje
Share.

Komento