E dhunonte bashkëshorti, 37-vjeçarja përfundon edhe vetë në pranga

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Policia e Tiranës ka vënë në pranga R.H., pasi dhunonte bashkëshorten.

Gjithashtu është arrestuar edhe 37-vjeçarja e dhunuar A.K.

Efektivët gjetën dhe sekuestruan një armë zjarri pistoletë, që i përkiste të dhunuarës.

Ajo e kishte fshehur armën te sahati i ujit.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë së Tiranës për veprimet të mëtejshme.

Njoftimi i policisë

Tiranë

Dhunon fizikisht bashkëjetuesen, arrestohet në flagrancë nga shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 6.

Në pranga dhe shtetasja e lënduar, për armëmbajtje pa leje.

Sekuestrohet një armë zjarri pistoletë.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 6 arrestuan në flagrancë për veprën penale “Dhuna në familje” shtetasin R. H., pasi ka ushtruar dhunë fizike ndaj bashkëjetueses, shtetases A. K., 37 vjeçe.

Gjithashtu u arrestua në flagrancë për “Mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit” dhe shtetasja e lënduar A. K. Gjatë kontrollit të ushtruar, kësaj shtetaseje iu gjet në sahatin e ujit të pallatit ku banonte një armë zjarri pistoletë, e cila u sekuestrua në cilësinë e provës materiale.

Materialet procedurale iu referuan për veprime të mëtejshme Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë.

Shpërndaje
Share.

Komento