Dyshohet për trupa të tjerë të pajetë, ndërpritet operacioni në liqenin e Banjës

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Një aksident i rëndë ka ndodhur pasditen e së hënës në liqenin e Banjës në Gramsh, ku një automjet ka dalë nga rruga për shkak të pakujdesisë, duke përfunduar brenda në liqenin e Banjës.

Dyshohet se brenda makinës ndodhen disa persona, ndërsa policia ka nxjerrë të pajetë 57 vjeçarin Gazment Hasani, i cili po shkonte nga Tirana për në Gramsh pasi kishte marrë shërbimin e dializës.

Mësohet se burri po shkonte te të afërmit, teksa ngjarja e rëndë ka ndodhur në fshatin Shushicë, zonë në të cilën liqeni ka thellësi të madhe.

LEXO: Humbi jetën te liqeni i Banjës, identifikohet viktima 

Së fundmi, raportohet se operacioni për nxjerrjen e mjetit tip “Benz” që përfundoi ne hidrocentralin e Banjës është ndërprerë dhe polumbarët e kanë pasur të pamundur të arrijnë deri në thellësinë e hidrocentralit për shkak se mjeti është në një kuotë më shume se 100 metra thellësi.

Shpërndaje
Share.

Komento