Detaje të reja për atentatin ndaj biznesmenit në Tiranë, ‘befasojnë’ 4 të arrestuarit

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Janë zbuluar detaje të reja nga atentati i dështuar ndaj biznesmenit Andon Dhima, ndodhur të enjten e kaluar në Tiranë, në hyrje të pallatit ku ai banon.

4 personat e arrestuar ditën e djeshme për ngjarjen, e kanë mohuar përfshirjen në këtë ngjarje, edhe pse Prokuroria vepruar pas dokumentimin me pamje filmike.

Nga ana e prokurorisë janë këqyrur dhjetëra orë pamje të kamerave të sigurisë, dhe është përcaktuar roli që kanë pasur secili nga të arrestuarit. Prokuroria do të kërkojë ‘arrest me burg’ për ta.

/GazetaReforma.com/

Shpërndaje
Share.

Komento