Demokratët “zhgënjejnë” Bashën, një tjetër pranon mandatin

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Nga lista e Partisë Demokratike, një tjetër kandidat ka dorëzuar formularin e dekriminalizmit pranë Komisionit Qendror të Zgjedhjeve.

Alban Zeneli kandidat nga lista e PD-së, në qarkun e Kukësit i është bashkuar apelit të KQZ-së, për të marrë mandatin e Flamur Nokës.

Po ashtu, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pritet t’i japë sot mandatin 6 deputetëve të rinj, që hyjnë në parlament pas djegies së mandateve parlamentare nga opozita.

Në rendin e ditës së mbledhjes së KQZ është përcaktuar edhe dhënia e mandateve pas krijimit të vakancave nga 3 deputetë të PD dhe 3 të LSI. Bëhet fjalë për mandatet e Astrit Veliajt, Gent Strazimiri, Klevis Balliu, Viktor Tushaj, Nora Malaj dhe Vangjel Tavo.

Shpërndaje
Share.

Komento