Covid-19 “depërton” edhe në botën e futbollit, infektohet ylli brazilian

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Infektimit me Covid-19 nuk i kanë shpëtuar as futbollistët e kalibrit të lartë. Pas Cristiano Ronaldos, koronavirus ka prekur edhe yllin brazilian, Ronaldinho.

Bëhet me dije se ylli brazilian ka kryer tamponin dhe përgjigja ka rezultuar pozitive.

Nëpërmjet një videoje të postuar në rrjetin social instagram, futbollisti 40-vjeçar nga Porto Alegre, ish-futbollist i ekipeve të mëdha si Barcelona, Milan apo PSG, tha se ishte mirë nga ana shëndetësore.

“Jam mirë, nuk kam fare simptoma“, është shprehur Ronaldinho./GazetaReforma.com/

Shpërndaje
Share.

Komento