COVID-19 bën ‘bashkë’ Ramën, Bashën dhe Metën. Detajet nga mbledhja e Këshillit të Sigurisë

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

COVID-19 do bëjë bashkë ditën e nesërme presidentin Meta, kryeministrin Rama dhe kryedemokratin Basha, në mbledhjen e Këshillit të Sigurisë Kombëtare, të thirrur nesër nga Meta.

Në rrethana të pazakonta, siç nuk ka ndodhur kurrë më parë, mbledhja pritet të zhvillohet online, për shkak të masave kundër COVID-19.

“News24” ka mësuar se presidenti Ilir Meta kishte propozuar që kjo mbledhje të mbahej në Pallatin e Brigadave, ndërkohë që pas diskutimeve u vendos që ajo të bëhet online.

Pjesëmarrjen në këtë mbledhje e konfirmoi sot dhe lideri i PD-së, Lulzim Basha, pas ftesës publike që i bëri dje Meta.

Në foks të saj padyshim që do të jetë situata aktuale që po kalon vendi ynë për shkak të Coronavirusit, ku deri më tani raportohet për 123 raste dhe 5 viktima.

Shpërndaje
Share.

Komento