- Reklamë -spot_img
27.5 C
Tirana
Faqja kryesoreRajoni - BotaKosovëBilanci në Kosovë/ 1 mijë e 370 raste të reja me COVID-19...

Bilanci në Kosovë/ 1 mijë e 370 raste të reja me COVID-19 dhe një humbje jete

- Reklamë -spot_img

Instituti i Shëndetit Publikë ka bërë publike të dhënat e fundit lidhur me pandeminë e COVID-19, në Kosovë. Nga 9.169 testime tëbëra në të gjithë territorin e vendit, kanë rezultuar pozitivë me koronavirus 1.370 qytetarë.Fatkeqësisht nuk ka arritur ta fitojë betNë total numri i rasteve aktive është 6.815.Në total numri i rasteve aktive është 6.815. Lajm i mirë është se ditën e sotme janë shëruar 47 qytetarë, ndërsa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 106.056. Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale iu ka bërë thirrje qytetarëve që të vaksinohen sa më shpejtë në mënyrë që të parandalojnë përhapjen e varianteve të reja të COVID-19.
Njoftimi i Ministrisë së Shëndetësisë
#Bashkëiadalim
14 Gusht 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:
Në 24 orët e fundit janë dhënë 19.538 doza të vaksinës kundër COVID-19.
Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 559.007 doza të vaksinës.
Deri më sot 202.647 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.
Nga 9.169 testime, 1.370 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.
Gjatë 24 orëve të fundit, është shënuar 1 rast i vdekjes.
Sot janë shëruar 47 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 106.056.
Në total numri i rasteve aktive është 6.815.
➡ Të dhënat e detajuara mund të i gjeni në linkun:
https://datastudio.google.com/…/2e546d77…/page/MT0qB
Mbani maskat!
Respektoni distancën!
Mbani higjienën!

- Reklamë -spot_img

Duhet lexuar

- Reklamë -spot_img

Artikuj te ngjashëm

- Reklamë -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutem shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj

Shkarko Snapfood dhe fito 10% ulje në porosinë e parë