Basha publikon videon: “Rama mashtron, falsifikoi firmën e sekretarit amerikan të shtetit”

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka publikuar një video në rrjtet sociale që fillon me një deklaratë të krmyeministrit Rama. Në videon në fjalë thuhet se Rama është duke aktruar dhe se ka falsifikuar firmën e sekretarit amerikan të shtetit për të fituar 20 milionë euro për 1 kilometër rrugë. Sipas Bashës Rama ka rritur taksat dhe borxhin publik dhe ka dhënë 2 miliardë euro me koncesione. Basha thotë se në 25 prill Rama do të humbasë e Shqipëria do të fitojë.

TEKSTI I VIDEOS:

Kemi marrë goditje të rënda dhe jemi përballur me sfida të mëdha.
E di që disa prej jush jeni të pakënaqur, që nuk janë përmbushur të gjitha pritshmëritë e këtij mandati të dytë…
As unë s’jam i kënaqur. Jo sot, por asnjëherë. Por të mos harrojmë çfarë kemi hequr…

Ju keni hequr shumë në fakt,

Aq sa keni trefishuar pasuritë
Keni rritur taksat dhe borxhin publik.
Keni i shpërdoruar 1.2 miliardë euro të shqiptarëve.
Keni kriminalizuar politikën.
Keni kanabizuar vendin.
Keni kaluar Sirinë për numrin e azilkërkuesve.
Keni lënë Shqipërinë në vendnumëro.
Keni dhënë më shumë se 2 miliardë euro me PPP.
Dhe aty ku po aktron, keni falsifikuar firmën e sekretarit amerikan të shtetit, për të fituar 20 milionë euro për 1 kilometër rrugë.
Jo, nuk do të harrojmë.

 

 

 

Shpërndaje
Share.

Komento