- Reklamë -spot_img
8.5 C
Tirana
Faqja kryesoreAktualitetAtentati te "Don Bosko"! Klodiana Lala: Mimoza nuk u vra aksidentalisht

Atentati te “Don Bosko”! Klodiana Lala: Mimoza nuk u vra aksidentalisht

- Reklamë -spot_img

Në lidhje me atentatin te ‘Don Bosko’ në Tiranë, gazetarja investigative Klodiana Lala është shprehur se Mimoza Paja nuk ishte një viktimë aksidentale.  Kjo sepse sipas Lalës ajo ndodhej aty në atë lokal dhe atentorët kishin për qëllim të vrisnin këdo që do iu dilte përpara.  Po ashtu gazetarja deklaron se policia d uhet të kishte ngritur postblloqe pas ngjarjes për të kontrolluar çdo makinë që lëviztë në mënyrë që të kapeshin dhe identifikoheshin autorët.

“Makina ka lëvizur qetësisht edhe pse policia duhet të kishte ngritur postoblloqe për të ushtruar kontrolle mbi çdo makinë që lëvizte. Po të shkosh aty në vendngjarje shikon dhe mënyrën se si është shkuar me makinë dhe më pas larguar që aty. Nuk ka asnjë mënyrë tjetër për të ikur që aty, përveçse në aksin e vetëm që ndjek mjeti. Dua të them dhe diçka, Mimoza Paja nuk ishte një viktimë aksidentale, ajo u vra sepse ndodhej aty në atë lokal dhe u qëllua nga njerëz që shkuar të vrisnin këdo që tu dilte para”, shprehet Lala ndër të tjera në fjalën e saj.  Vlen të theksojmë se edhe pse kanë kaluar më shumë se 24 orë nga ngjarja e rëndë, akoma nuk ka akoma asnjë të dashur.

- Reklamë -spot_img

Duhet lexuar

- Reklamë -spot_img

Artikuj te ngjashëm

- Reklamë -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutem shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj

Shkarko Snapfood dhe fito 10% ulje në porosinë e parë