Ankth dhe panik në Durrës, 7 anëtarë të një familje kanë mbetur nën rrënoja

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Shqipëria është zgjuar mëngjesin e sotëm nën një klimë terrori dhe paniku, si pasojë e tërmetit të fuqishëm 6.4 ballë.

Këto ishin lënkundjet më të forta të 30 viteve të fundit në vendin tonë.

Zonat më të prekura janë Durrësi, Tirana dhe Thumana.

Kësaj here përveç shtëpive të shembura, në Durrës janë regjistruar 7 viktima, ndërsa mbi 300 të tjerë janë të plagosur.

Forcat e shpëtimit kanë arritur të nxjerrin 22 persona nga rrënojat.

Ndërkohë ankthi dhe tensioni është shtuar për një familje që banon në lagjen Nr.18 të qytetit në një vilë tre katëshe.

Nga 8 persona, vetëm njëri ka mundur të dalë nga rrënojat.

Banesa është pothuajse e shkatërruar totalisht dhe kjo e bën të pamundur ndërhyrjen e forcave të emergjencës.

Shpërndaje
Share.

Komento