Amerikë/ Sulmohet me armë autobusi dhe makina, 2 viktima

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Në Seatle të Amerikës, një burrë ka qëlluar me armë drejt një makine dhe një autobusi që po kalonte në atë moment në kryqëzim.

Shoferi i makinës dhe shoferi i autobuzit humbën jetën ndërsa 2 pasagjerë nga autobusi janë plagosur rëndë.

Autori u përpoq të largohej nga vendngjarja me makinën e viktimës, por u përplas dhe u arrestua nga policia vendase.

Sipas “New York Times”, autoritetet vendase ende nuk kanë dhënë asnjë shpjegim për ngjarjen makabre ndërsa autori pritet që të dënohet deri me 50 vjet burg.

Shpërndaje
Share.

Komento