- Reklamë -spot_img
8.5 C
Tirana
Faqja kryesoreAktualitet“Alla dhe Bushi ndoqën shembullin e Ramës e Ballukut”, Berisha: Po përballemi...

“Alla dhe Bushi ndoqën shembullin e Ramës e Ballukut”, Berisha: Po përballemi me kundërshtarë të inkriminuar

- Reklamë -spot_img

Ish-kryeministri Sali Berisha ka zhvilluar këtë të premte një takim me krerët e degëve të Tiranës ku deklaroi se strukturat duhen mobilizuar për t’i dhënë mbështetjen maksimale kandidatit të primareve Belind Këlliçit. Berisha u shpreh se gara nuk është e pastër dhe se në zgjedhjet lokale të 14 majit do të përballen me një kundërshtarë të inkriminuar, ndërsa shtoi se kryeministri Edi Rama ka vjedhur 300 herë më shumë se kryebashkiakët e tij të thirrur nga drejtësia. dhe t’i harrojnë ekranet.

“Një falenderim për punën që po bëni në këtë fushatë që tejkalon nga rëndësia çdo fushatë që nga ’92. Sytë e Shqipërisë janë të drejtuara në Tiranë. Ka optimizëm dhe situatë të elektrizuar. ka një vetëdije të madhe se kjo fushatës vendore aq është edhe politike. Rama duhet të marrë përgjigjen më të hidhur që meriton. Është në detyrimin e PD të bëjë gjithçka për të mobilizuar resurset që 14 majit të jetë një ditë fitoreje për pluralizmin, fitore për Belind Këlliçin në Tiranë dhe në rang vendi për kandidatët e lirisë. Duke nisur nga Rama duke përfunduar tek kryebashkiakët e tij, janë të përshtatshëm për hekura.
10 herë më i inkriminuar Rama se narkotrafikanti i Bulqizës. Duhej arrestuar 4 vite më parë, pro çfarë do që bëri nuk ka vjedhur as 1/300 e vjedhjeve që ka bërë Rama. Kemi të bëjmë me rivalë të inkriminuar kokë e këmbë, si Artur Bushi apo Alla i Bulqizës, janë pa përjashtim të gjithë kryebashkiakët e PS.” tha Berisha

- Reklamë -spot_img

Duhet lexuar

- Reklamë -spot_img

Artikuj te ngjashëm

- Reklamë -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutem shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj

Shkarko Snapfood dhe fito 10% ulje në porosinë e parë