Alarmi testues për bombë në aeroport, ja çfarë ndodhi vërtetë në Rinas

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Të trembur nga alarmi për bombë, udhëtarët dhe punonjësit që gjendeshin në terminalin e aeroportit ‘Nënë Tereza’ mëngjesin e sotëm, dolën të gjithë jashtë të tmerruar.

Por, e vërteta qëndron se Autoriteti i Aviacionit Civil po testonte sistemin e gatishmërisë. Kjo ka qenë vetëm një stërvitje për të parë reagimin në rast të një alarmi vërtetë për bombë. Pas përfundimit të testit, puna në aeroport do të rifillojë normalisht.

/GazetaReforma.com/

Shpërndaje
Share.

Komento