Aksidenti tragjik/ 4 vajzat po shkonin të festonin ditëlindjen e shoqes, 25-vjeçarja e bija e gazetarit të njohur

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Detaje të reja janë zbardhur nga aksidenti i mbremshëm tragjik në aksin rrugor Tiranë-Elbasan ku dy vajza humbën jetën dhe dy të tjera janë ende në gjendje kritike në Spitalin e Traumës.

Sipas cna.al, bëhet me dije se të 4 vajzat po udhëtonin me mjetin ‘Volkswagen’, po shkonin drejt Korçës për të festuar ditëlindjen e Denisa Dibrës, 25 vjeç, një nga të plagosurat e aksidentit dhe shoferja e automjetit.

Mësohet se 25-vjeçarja, drejtuesja e mjetit ‘Volkswagen’, është vajza e gazetarit sportiv të RTSH-së në Shkodër, Edmond Dibra.

Festa e ditëlindjes së shoqes u kthye fatkeqësisht në tragjedi, pasi rrugës për në Korçë, pranë tunelit në aksin Tiranë-Elbasan, makina e tyre tip “Volkswagen”, u përplas nga mbrapa nga mjeti tip “Benz” me targa AB 209 AD, ku drejtuesi i saj, 58-vjeçari Behar Pema në gjendje të dehur pas manovrave të rrezikshme në rrugë, i përplasi me ‘Benzin’ e tij.

Shpërndaje
Share.

Komento