Aksidenti i trefishtë te ‘Unaza e re’ në Tiranë, plagoset drejtuesi i motorit dhe pasagjeri

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Një aksident i trefishtë është regjistruar pasditen e kësaj të hëne në zonën e “Astirit”, ku dy persona kanë mbetur të plagosur rëndë! Ngjarja ka ndodhur në rrugën ” Teodor Keko”, ku janë përplasur një taksi, kamion dhe një motor, dhe  kanë mbetur të plagosur drejtuesi i motorit dhe pasagjeri.

Makinat drejtoheshin nga shtetasit N.P. dhe J.P., ndërsa motori nga shtetasi M.K., së bashku me pasagjerin K.A. Këta të fundit mbetën të plagosur dhe u dërguan menjëherë në spital dhe tashmë ndodhen nën kujdesin e mjekëve.

Tiranë/Informacione paraprake

Më datë 29.06.2020, rreth orës 16:15, në afersi të Ish-doganës, janë përfshirë në aksident mjetet me drejtues shtetasit N.P., J.P., si dhe mjeti motorr me drejtues M.K dhe pasagjer K.A., të cilët kanë mbetur të dëmtuar, dhe u dërguan menjeherë në spital, ku ndodhen nën kujdesin e mjekëve.Më datë 29.06.2020, rreth orës 17:50, në Vaqarr, motorri me drejtues E.H., ka humbur kontrollin, ku për pasojë është vetëdëmtuar,i cili ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe vijon punën për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Shpërndaje
Share.

Komento