58 kilogram drogë dhe mbi 400 mijë euro cash, arrestohen 2 trafikantët shqiptarë në Itali, ja çfarë i tradhëtoi

0
85

Dy shqiptarë të moshave 32 dhe 43 vjeç dhe një Italian 45-vjeçar janë arrestuar nga policia italiane si të dyshuar për trafik droge. Ata u kapën me 58 kilogramë drogë të llojeve të ndryshme si dhe një shumë e madhe parash, afro 410 mijë euro. Policia i monitoronte të arrestuarit prej disa kohësh.

Mediat shkruajnë se menjëherë sapo kanë hyrë në banesë kanë nuhatur erën e fortë të marijuanës që vinte nga kati i parë. Aty agjentët gjetën sasi të ndryshme droge dhe materiale të ndryshme për prerjen e saj. Por ajo që surprizon ishte edhe sasia e madhe e lekëve. Të arrestuarit kishin edhe një fletore ku shënonin aktivitetin e paligjshëm të drogës. Aty shfaqen numra dhe emra të koduara, të cilat pritet të hetohen nga karabinierët

PËRGJIGJU

Ju lutem shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj