Operacioni i policisë në Tiranë për dëmet e tërmetit të 26 nëntorit. Zbardhen emrat e të arrestuarve

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Tërmeti i 26 nëntorit shkaktoi 51 viktima e qindra të plagosur.

Po ashu, qindra pallate e banesa private u dëmtuan në qarqet Tiranë, Durrës dhe Lezhë.

Së fundmi, policia ka ndërmarrë një aksion, ku janë vënë në pranga zyrtarë, ish-zyrtarë dhe ndërtues të pallateve të dëmtuara nga tërmeti i 26 Nëntorit, në Vorë, Kashar dhe Farkë.

Mësohet se janë lëshuar 38 urdhër-arreste, ndërkohë që së fundmi janë bërë publik edhe emrat e disa prej tyre:

1-Fatbardh Plaku

2-Merita Kushi

3-Bukurije Halili

4-Ali Syrmishi

5-Vjollca Hoxholli

6-Anila Harxhi

7-Gerti Çalliku

8-Jani Ikonomi

9-Qirjako Gjergo

10-Sherbet Shehi

11-Naim Shehi

12-Luan Beta

13-Ermir Cina

14-Stela Maze

15-Besnik Fuçia

16-Gëzim Shkalla

17-Adhurim Qehajaj

18-Zhaneta Tagani

19-Pellumb Fortuzi

20-Xhevahir Doda

21-Reis Muca

22-Hekri Disha

23-Agim Eski

24-Faik Fejzo

Kujtojmë që një aksion i tillë u zhvillua edhe në Durrës para disa ditësh.

Në pranga ranë 10 policë, 2 inspektorë të IMT-së, dhe 5 biznesmenë, ndërsa një efektiv u shpall në kërkim.

Shpërndaje
Share.

Komento