- Reklamë -spot_img
-1.5 C
Tirana
Faqja kryesoreAktualitetVuante nga një sëmundje e rëndë, shuhet ikona e gazetarisë sportive, Vladimir...

Vuante nga një sëmundje e rëndë, shuhet ikona e gazetarisë sportive, Vladimir Grillo

- Reklamë -spot_img

Gjatë ditës së sotme, sporti u përball me lajmin e ndarjes nga jeta të gazetarit të sportit, Vladimir Grillo.

Ajo që bëhet e ditur është se gazetari I cili ndërroi jetë, vuante nga një sëmundje e rëndë. Lajmin e ndarjes nga jeta të gazetarit të sportit e ka bërë të ditur Dëfrim Methasani.

Ky I fundit me anë të një postimi në rrjetet sociale ka dhënë lajmin e hidhur.

Defrim Methasani

Shuhet ikona e ekranit per sportin Vladimir Grillo, gazetari dhe komentatori me të cilin ndava 25 vite të jetës sime. Humba një mik të shtrenjtë, ashtu si familja Grillo njeriun më të dashur të saj. Vërtet dhimbje e madhe. Rtsh humbi simbolin sportiv dhe të mikrofonit. Sëmundja e rëndë e rrëzoi mjeshtrin e fjalës dhe komentit në moshën 74 vjeçare. U prehtë në paqe. Mungesa e tij do të na shoqëroj gjithë jetën.

Vladimir Grillo njihet si një nga komentatorët më të vjetër televiziv. Ai nisi punë me 3 janar të vitit 1970. Në 1971, ai kaloi te Rubrika Sportive. Gazetari tashmë I ndjerë ka komentuar ndeshje të ndryshme të Përfaqësues shqiptare, në arenën ndërmkombëtare.

Komentatori i njohur sportiv, Vladimir Grillo, ka ndërruar jetë këtë të enjte, teksa burime për media bëjnë me dije se Grillo prej dy vitesh vuante nga një sëmundje e rëndë.

- Reklamë -spot_img

Na Ndiqni

752FansaPëlqeje
19,500NdjekësNdiqe

Duhet lexuar

- Reklamë -spot_img

Artikuj te ngjashëm

- Reklamë -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutem shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj