- Reklamë -spot_img
7.5 C
Tirana
Faqja kryesoreAktualitetVdekja tragjike e katër turistëve në Qerret, Ambasada Ruse në Tiranë bën...

Vdekja tragjike e katër turistëve në Qerret, Ambasada Ruse në Tiranë bën lëvizjen e radhës

- Reklamë -spot_img

Përfaqësuesit e ambasadës ruse në Tiranë  kanë mbërritur tek Instituti i Mjekësisë Ligjore, për të kërkuar informacion më të detajuar në lidhje me ngjarjen tragjike në Qerret  të Kavajës ku mbetën të vdekur katër turistë rusë.

Ditën e sotme drejtësia shqiptare e ka klasifikuar vdekjen e tyre si vrasje. Dyshimet më të forta janë se shkak për vdekjen e tyre është bërë asfiksia edhe pse nuk dihet akoma se nga ka ardhur.

Sipas ekspertëve të mjekësisë Ligjore  janë shprehur se kanë  pasur viktima nga klori edhe më herët, por jo katër raste njëherësh. Për këtë arsye, Prokuroria e ka regjistruar ngjarjen si vrasje e mundshme, por pa pasur një autor.

Gjithashtu është bërë me dije se dosja e ngjarjes po shihet me shumë kujdes nga ekspertët, për shkak të kohës së shkurtër në të cilën kanë gjetur vdekjen të katër turistët, çifti Natalia Burenkova, 58 vjeçe, Sergei Burenkov, 60 vjeç, dhëndri i tyre, Nikita Belousov, 37 vjeç, dhe vajza e tyre, Ekaterina Burenkova, 31 vjeçe.

Po ashtu rikujtojmë se janë disa pista që po hetohen në lidhje me tragjedinë e katërfishtë, por më e fortë qëndron ajo e përdorimi i tepruar i klorit në pishinën ku u gjetën viktimat, por edhe mosventilimi i mjaftueshëm i ambientit, ndërsa nuk përjashtohet edhe helmimi.

Sjellim në vëmendje se ngjarja e rëndë ndodhi ditën e premte pak para mesnate dhe viktimat janë gjetur nga recepsionisti i hotelit.

- Reklamë -spot_img

Na Ndiqni

752FansaPëlqeje
19,500NdjekësNdiqe

Duhet lexuar

- Reklamë -spot_img

Artikuj te ngjashëm

- Reklamë -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutem shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj