- Reklamë -spot_img
24.5 C
Tirana
Faqja kryesoreAktualitetU shpall kampion "WBC Silver" 2 ditë më parë, Marku tregon se...

U shpall kampion “WBC Silver” 2 ditë më parë, Marku tregon se si u mashtrua në Angli

- Reklamë -spot_img

Kampioni shqiptar në fushën e boksit Florian Marku gjatë ceremonisë së nderitmit të tij me  titullin “Ylli i Madh i Mirënjohjes Publike”, ndau me publikun një detaj  nga karriera e tij , i cili nuk ka lënë një gjurrmë të përjetshme tek ai.

Ai u shreh se para disa vitesh kishte rënë pre e një mashtrimi për të ikur dhe për të nisur karrierën në Angli.

“Më thanë, më ftuan në Angli, eja se do i kesh të gjitha gati. Shtëpi, makinë, dhe palestër. Kur arrita në Angli, çdo gjë ishte mashtrim. Shkova e takova promotorë, por askush nuk besonte. Më pas gjeta dikë, dhe ia mbusha mendjen.

Aty u mblodhën 2 mijë veta. Pati sukses. Kudo ku jam ndeshur, e kanë mbushur shqiptarët plot ambientet. Asgjë nuk është fat në jetë, do shumë punë dhe sakrifica. Askush nuk është rastësisht aty, duhet shumë mund. O e meritojë unë, o se meriton askush. Ju se dini se ça kam arritur. Dashuria e madhe që kam për sportin, më ka bërë të jem këtu ku jam. I them të gjithë të rinjve që duan një sport, kurrë mos u dorëzoni. Me ndihmën e kryeministrit dhe kryebashkiakut, do hapim palestra në të gjithë vendin me mbiemrin Marku.”, tha ai.

- Reklamë -spot_img

Duhet lexuar

- Reklamë -spot_img

Artikuj te ngjashëm

- Reklamë -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutem shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj