- Reklamë -spot_img
24.5 C
Tirana
Faqja kryesoreAktualitetTronditet Shkodra! 19-vjeçari ekzekutohet me breshëri plumbash, detajet e para (Emri)

Tronditet Shkodra! 19-vjeçari ekzekutohet me breshëri plumbash, detajet e para (Emri)

- Reklamë -spot_img

Një ngjarje e rëndë ka tronditur qytetin e Shkodrës mbrëmjen e sotme.   Një person është vrarë me armë zjarri ndërsa ndodhej brenda një lokali në Bulevardin “Bujar Bishanaku” i njohur ndryshe si rruga e gjerë.

Bëhet e ditur se viktima është Erjon Xhenja  19-vjeç, i cili ka qenë ulur në një lokal pranë vendit të njohur si rruga e gjerë.

Pas vrasjes ekzekutorët janë larguar me shpejtësi me motoçikletë.  Ka qenë mjaft e rëndë dhe prekëse momenti kur ka mbërritur në vendngjarje babai i viktimës, i cili fillimisht është futur në lokal për të identifikuar djalin dhe më pas ka dalë jashtë duke qarë dhe me forca të shumta policie.

Njoftimi i policisë:

Rreth orës 20:10, në bulevardin “Bujar Bishanaku”, në lagjen “Naim Gjylbegu”, në një lokal, në rrethana ende të paqarta, është vrarë me armë zjarri shtetasi E. Xh., 19 vjeç, banues në Shkodër.

Shërbimet e Policisë janë vënë në ndjekje të autorëve, të cilët janë larguar me një motoçikletë.

Në lagjen “Guerrile” është gjetur nje motoçikletë duke u djegur dhe një armë zjarri pistoletë, që dyshohet se janë përdorur nga autorët.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë ndodhet në vendngjarje dhe vijon punën për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes dhe identifikimin e autorëve.

Shërbimet e Policisë Vendore dhe FNSH Shkodër vijojnë kontrollin e zonës për të bërë të mundur kapjen e autorëve.

- Reklamë -spot_img

Duhet lexuar

- Reklamë -spot_img

Artikuj te ngjashëm

- Reklamë -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutem shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj